KAYIT GİRİŞ

13x10 Fragman

Alaina Huffman röportajı [Mayıs 2014]

Gizem Seviye 94

HABERLER & RÖPORTAJLAR

3 yıl önce - 3B okunma
24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Pop Culture Expo paneli için Boston'a giden Alaina Huffman(Abaddon) ile, Türk asıllı Hakan Can'ın gerçekleştirdiği keyifli röportajda konuşulanları sizler için derledik.

Abaddon rolünü nasıl aldığı konusunda;
"Tamamen rastgele bir olaydı, mail kutumda ertesi gün Abaddon rolü için seçmeler olacağını gördüm. Repliklerini aldım ve güzelce çalışıp rolü kaptım. Ama asıl komik olan kısımsa, benim olduğum ilk bölümü hatırlarsanız arkamdan bıçaklandım, kafamdan vuruldum ve kafam koptu. Ve bu saydıklarımın hepsi tek bir sahne içinde gerçekleşti. Oldukça eğlenceliydi aslında. Rolü aldığımda tek bölümlük bir şey sanmıştım."

Abaddon rolü için mi saç rengini değiştirdiği sorulduğunda;
"Hayır, zaten saçlarım kızıldı. Aslında yeni kızıl olmuştum o sıralar."

Supernatural'daki son sahnesi hakkında;
"Son sahnemin çekimleri çok zordu, sadece o sahneyi çekmek bile neredeyse tüm günümüzü aldı. O gün sabahın 4'ünde kalktım, saçımı falan yapıp hazırlandım ve işimiz bittiğinde neredeyse gece olmuştu. Dean'i duvara ittirdiğim sahnede o da ben de kayış takmıştık ve kameralar her açıdan çekiyordu. Böyle ya da dublör kullanılan sahnelerde çekim daha teknik oluyor. Bence bu kadar teknik olmasına gerek yok, ama yönetmen bu sahnenin yatak odasında çekilmesini istedi ve daha teknik oldu. Jensen'ı kameraya almak için benim arkamdan çekmeleri gerekti ve ben hala kayışla asılı duruyordum. Bu sahne epey zorladı bizi. Sahneyi 7-8 kere çektikten sonra, Jensen ‘Artık kayış kullanmayalım, bir tane tahta kutu bulalım, sen üzerine çık ve çömel, ben de seni kaldırıyor gibi yapayım.’ dedi ve en sonunda bu şekilde çektik sahneyi. Kayışlarla çalışmak gerçekten çok zor oluyor. Çünkü yönetmenler, oyuncular ve oyuncunun kayışından sorumlu olan 5 kişi var, o kadar karışık bir ortamdı ki bir ara rol yapmayı bile unuttum. Jensen ile kullandığımız yöntem bu yüzden daha basit ve sade oldu."

Abaddon'u canlandırması hakkında;
"Abaddon, şimdiye kadar canlandırdığım karakterler arasında en sevdiklerimden biri. Karakteri Adam Glass yazdı. Bu karakter gerçekten bana oldukça fazla şey kattı ve canlandırırken çok eğlendim. Şimdiye kadar canlandırdığım tüm karakterlerde bu şekilde eğlenmedim doğrusu."

Oyunculuk hakkında;
"Şu ana kadar oynadığım diziler sayesinde oldukça geniş bir arkadaş çevrem oldu, çok iyi arkadaşlar edindim ve çok güzel deneyimler yaşadım. Çalıştığım kişiler sanki ailem gibi oluyor. Hepsiyle hala görüşüyorum ya da mesajlaşıyoruz, iletişimimi koparmadım."

Türkiye'ye gelmesi hakkında;
"3 bölümlük bir mini dizi olan Jack Hunter'ı çekmek için gelmiştim. Çekimler dolayısıyla Kapadokya'da oldukça vakit geçirdim. Türkiye'nin yeri bende çok ayrı çünkü, mini diziyi çektiğimiz sıralarda çok gençtim ve iki küçük çocuğum vardı. 2 gün içinde çekimler için Türkiye'de olmam gerekiyordu. Ne yapmam gerektiği konusunda iki arada bir derede kalmıştım, o zamanlar oldukça tecrübesizdim bu konularda. Eşimle konuşup durumu anlattım ve bana destek olup çekimlere gitmemi söyledi. Arkamda çocuklarımı bırakmak zorunda kaldım, ne kötü bir anneyim! Ama şimdi düşününce tamam, çok bencilce bir karardı belki ama bence doğru bir karar vermişim. Türkiye'de 42 gün kaldım ve bunun 21 günü sette geçti. Kapadokya dünyanın en güzel yerlerinden biri kesinlikle. Bu ziyaretim gerçekten hayatımı değiştirdi. Dünyanın en güzel tarihi yerindeydim, bu bana kendimi ve çocuklarımı eğitebilmem için bir şanstı adeta. Ve orada hayatım boyunca hiç kimsenin beni zorlamasına izin vermeyeceğime dair kendime söz verdim. O andan itibaren kendim ve çocuklarım için doğru olan neyse onu yaptım. Bunun için Türkiye'ye minnettarım.”

Türk yemekleri hakkında;
"Jack Hunter dizisi de benim için çok güzel bir deneyim oldu. Sette lahmacunumuz ve Türk kahvemiz eksik olmuyordu. İlginç olansa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika yemeklerine benzer yemekleri çok seviyorum zaten. Et, ekmek ve yoğurt. Her şey bunlardan ibaret. Özellikle yoğurda bayıldım, çok güzel."

Türkiye hakkında;
"Türkiye ile ilgili en ilginç olay şey kesinlikle 2 kıtaya ayrılması. İstanbul'un doğusunun oldukça medeni ve Avrupai bir havası varken, diğer yarısının ise Orta Doğu'ya ait olması. Mesela Urfa, ne kadar Müslümanlar. Hepsi saçlarını örtüyorlar, içki içmiyorlar. Bunlar oldukça ilginç farklılıklar. Benim için harika bir deneyimdi. Türkiye'yi çok sevdim ve tekrar gitmeyi çok isterim."

Gelecekteki projeleri hakkında;
"Eşimle hayata geçireceğimiz bir dizi projemiz var. Yazarlığını da çok samimi bir arkadaşımız yapacak. Projelere daima açığım. Supernatural'a tekrar çağrılırsam koşa koşa giderim. Çünkü işimi ve çalışmayı çok seviyorum."

İzlemekten keyif aldığı diziler hakkında;
“Game of Thrones'u çok seviyorum. Bates Motel'i de izliyorum, o da çok güzel bir dizi. Bir de Scandal'a bayılıyorum! Şu sıralar Once Upon a Time'ı izlemeyi düşünüyorum.”

Röportajı gerçekleştiren Hakan Can'a teşekkür ediyoruz.
YORUMLAR
zalex
çeviri için teşekkürler

kızıl şeytanımız ülkemizi bir uçtan diğerine dolaşmış maşallah. j2'yede önerse bari
zalex 363 YIL ÖNCE2YANITLA
Phantom
O sahnenin zorluklarla çekildiği belliydi.Hem karaktere hem çekim tekniğine yoğunlaşmak zor Emoji


Röportaj ve çeviri için teşekkürler Emoji Alainayı biraz daha tanımak hoş oldu
Phantom 393 YIL ÖNCE1YANITLA
Fingolfin
once upon a time demiş yerim ya
Fingolfin 23 YIL ÖNCE1YANITLA
misha789
vay be bende yoğurdu çok severim Emoji
misha789 43 YIL ÖNCE1YANITLA
-Okeanos
Zevkle okudum *-* çeviri için teşekkür ederiz Emoji
-Okeanos 553 YIL ÖNCE1YANITLA
damla_oz
Çok samimi, çok sevdim. Çeviri için teşekkürler Emoji
damla_oz 293 YIL ÖNCE1YANITLA
kubrass
aboddon rolüne çok yakıştırmıştım ben. ve o sahnede o kadar çok zorlanmaları da kötü olmuş
kubrass 23 YIL ÖNCE1YANITLA
HuntyGirl
Alaina Alaina değil Inna çıktı ya la.
HuntyGirl 33 YIL ÖNCE1YANITLA
İlaysen
Çeviri için ve burda paylaştığınız için teşekkürler. Çok güzel bi ropörtajmış Emoji
İlaysen 53 YIL ÖNCE1YANITLA
Triavium
Bu çok güzel!!! Emoji Bu röportajı bizim paylaştığın için teşekkür ederim. Türkiye Alaina üzerinde baya etkili olmuş. Emoji
Triavium 103 YIL ÖNCE0YANITLA