KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Aklın yerinde olması ne demektir?

jj.rk Seviye 38

SERBEST KÜRSÜ

2 yıl önce - 618 okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Lucitiel
Aklın yerinde olması ne demek ? Çok güzel bir konu açmışsın öncelikle, tebrik ederim.

Akıllı insanlar kendilerine yapılan bir çok şeyi affedebilir.
Ama affettikleri şeyleri, hiçbir zaman unutmazlar
Bu yüzden bazı insanların,
Bazı şeyleri unuttuklarını sanma...

Demiş Nicanor Parra. Aklımız başımızdaysa bize yapılan iyiliği de kötülüğü de dostluğu da düşmanlığı da unutmamak demektir. Bazen hislere tercüman olmak için bir kelime bazense bir sözün veremediği tek bakıştır. Tıpkı yardım etmek kadar zarar vermektir. Aklı başında kimsenin sağ duyusu kör değildir. Herşeyi bile isteye yapmaktır.
Lucitiel 692 YIL ÖNCE3YANITLA
Sindel
Aklın yerinde olma durumu doğru düşünme ve doğru zamanda doğru kanıları koyabilme durumudur bana göre. Ve Decartes'ında dediğine göre "Akıllı olmakta birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır. " Kanımca zaten yerinde kullanmadıkça aklın bir anlamı yoktur. Ve bir çok düşünür inanır ki aklını doğru zamanda kullanan insanların davranışları da o doğrultuda doğru ve yerindedir.
Sindel 672 YIL ÖNCE3YANITLA