KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

Ackles ve Padalecki Sam'in kendini feda etmesi üzerine konuştu.

Kamaa Seviye 12

HABERLER & RÖPORTAJLAR

4 yıl önce - 1B okunma
Sam, hala ölmeye hazır mı?

Son dönemler, Sam hayranları için bir hayli zorlu geçiyor.
Sam Ezekiel tarafından ele geçirildiğinden beri, her sıkışık durumda Zeke’in günü kurtarması sebebiyle son bölümlerde dizide pek de aksiyon içinde yer alamadı -tabi geçen haftanın Crowley sahnelerini buna saymazsak-. Her ne kadar Zeke gücünü her kullandığında ikisi de gittikçe zayıflasa da, Padalecki Sam’in yakında tekrardan sahalara dönüp, savaşına devam edeceğini söyledi.

“Zeke’in Sam’i iyileştirdiğini yavaştan görmeye başladık.” diyor Jared Padalecki. “Artık Zeke’in ve abisinin yardımlarına o kadar da ihtiyaç duymamaya başladığını görüyoruz. Bu yüzden, ilerideki bölümlerde Zeke’ten çok Sam’i aksiyon içinde göreceğiz. Tabi bu demek değil ki, Zeke artık bölümlerde yer almayacak.”

Sam’in şüphelenme durumlarını bir kenara bırakırsak, Sam geçen hafta tabletleri çevirmeye odaklanmıştı. “Şimdiye kadar durumu anlamamış olsa da, Sam saftirik falan değil sonuçta; abisinin normalde olduğundan biraz daha farklı davrandığının farkında. Zeke kendini gösterdiği her defasında yaşananları Sam’in hafızasından siliyor fakat Sam ‘Bi’ dakika, buraya nasıl geldim ki ben şimdi?’ diyebilecek kadar akıllı.” diye devam ediyor Padalecki. “Sam yavaştan köfteyi çakmaya başladığından gerilim bayağı tırmanışa geçiyor.”

Winchester kardeşlerin birbirlerinden bazı şeyleri sakladıklarına daha önce de tanık olduk, örneğin Dean’in zamanında ıslah evinde bulunduğunu Sam daha yeni öğreniyor. Bu yüzden Ackles bize, ele geçirilme sırrı ortaya çıktığında olayların hiç de iyi olmayacağını söylediğinde şaşırmadık. “Bu durum Dean’i yavaştan çıldırmanın eşiğine getiriyor ve öyle bir noktaya ulaşıyor ki her şey ters tepiyor.” diyor Ackles. “Bir yolla, şekille ya da formla olsun fark etmez, bu çirkin gerçek kendini ortaya koyacak ve şu noktada mücadele tam da Dean’in istediği bir savaş haline geliyor.”

Sam’in ele geçirilme sırrını korumak adına, özellikle de Zeke’in ne zaman bir şeylere kulak misafiri kesileceğini bilemediğinden, tek gerçek arkadaşı olan Castiel’i sığınaktan kovmak zorunda kaldı Dean. Güvenebileceği, konuşabileceği çok az insanlardan biri olan Cass’in bir süreliğine yanında olamayacağını anlıyoruz. “Bu Dean’i cidden çok zor bir duruma sokuyor çünkü Dean her daim Sam ile birlikte olamaz ve tutup da kardeşinin hayatını teorik olarak kurtaran ya da kurtmakta olan bir yabancıyla da konuşamaz.” diyor Ackles.

Dean hala Zeke’e tam güvenip güvenememekte kararsız olsa da, ikili ilerleyen dönemlerde bir bağ kurmaya başlayacak. “Sanırım bu Dean çok açık ve belli bir şekilde Zeke’e karşı savunmasız olduğu için böyle. Yani Dean bildiğin ‘İyi, tamam ne yapıyorsan yap kardeşimi kurtar.’ modunda. Bu yüzden Ezekiel da, Dean’in zayıf noktasını bulmuş oldu.” diye açıklıyor Padalecki. Dean ile Zeke arasındaki görülen güven, daha ziyade “rahatlama” büyük oranla Dean’in, Zeke’in neden ona yardım ettiğini öğrenmesine dayanıyor. Bu yüzden Dean, Ezekiel’i yakınlarda tutabilmek için ne yapması gerekiyorsa yapmaya hazır çünkü o olmazsa, kardeşini kurtarabileceği elindeki şu son şansı da tamamen kaybeder.

Eğer Sam başta yolunu bulmuş olsaydı, şimdiye kurtarılacak bir hayatı kalmazdı. Zeke her ne kadar Sam’in Ölüm ile olan anlaşmasını hafızasından silmiş olsa da; bu, Sam’in zamanında –ve hatta şu anda bile- ölmeye hazır olduğu gerçeğini değiştirmiyor. “Bunlar hafıza kaybından önce sahip olduğu hislerdi ve şu anda da aynı hislere sahip olma ihtimali yüksek. Sam’in hala kendini feda etme isteğine tanık olmamız mümkün.” diye takılıyor Ackles.

“Sam’in kendi hayatına değer verdiğini kesinlikle görüyoruz ama bunun yanında Sam aynı zamanda ‘yaşam’a da değer veriyor. Bu da kısmen ‘Ben neden bir başkasından daha önemli olayım ki?’ anlamına geliyor.” diye ekliyor Padalecki. “Bence şu an Sam iyi bir yerde ve sanırım ileride Sam’i Dean’e “Dinle Dean, artık ben kendi görevimi yaptım.” derken çok göreceğiz.”

-----
*Türkçeleştiren: Kamaa
**Orijinal metine ulaşmak için link: (x)
YORUMLAR
TheKing
ya Zeke kıl oldum nedenmi küçük bi kız gibi korkak çıktı aslıında little bitch diyicektim ama Emoji No bad words Emoji :D yok Castiel burdaysa ben giderim filan kime şekil yapıyon la sen alırım aklını Zeke adam olucaksın

Bu arada metni Türkçeye çevirip yarım yamalak ingilizcemle beni anlamaya zorlamayan Kamaa ya teşekkürler Emoji
TheKing 894 YIL ÖNCE2YANITLA
-Khaleesi
şu son bölüm ve fragmanda gördüğümüz gibi Sam yavaştan her şeyi anlamaya başladı. ve bu da işleri daha heyecanlı kılıyor. umarım Sam durumu öğrenince kötü bi tepki vermez.
çeviri için teşekkürler Emoji
-Khaleesi 754 YIL ÖNCE1YANITLA
ErdiDSC
Heyecanın dozu giderek artacak desenize. Çeviri için teşekkürler Emoji
ErdiDSC 884 YIL ÖNCE0YANITLA
Lucitiel
Ellerine sağlık çeviri için..Zeke hakkında hala bir belirsizlik içinde olsam da Castiel kadar güvenilir olmayacağının farkındayım.Umarım Sam için herşey daha iyi olur ve Dean ile dengeleri değiştirecek sorunlar yaşamazlar.
Lucitiel 694 YIL ÖNCE0YANITLA
-poine
Zeke'e guvenip guvenemeyecegimi hala karar veremedim ben de Merve gibi, umarim iyi niyetlidir ama bir Cass olamayacagi kesin. Ellerine saglik. ^^
-poine 294 YIL ÖNCE0YANITLA
Gizem
Ben de Ezekiel'a güvenmek isteyenlerdenim. 6.bölümün sonunda Crowley'in yaptığını gördü, Crowley ile takım olacaklar gibi geliyor bana, umarım yanılırım ve iyi bir planı vardır.
Çevirdiğin için çok teşekkürler canım, eline sağlık Emoji
Gizem 944 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
harika bir çeviri, öncelikle çook ama çok teşekkürler.......

samy ve dean'in arasında ne olursa olsun kardeşlikleri asla bozulamaz ve her iki oyuncuda karekterini çok seviyor ve toz kondurmuyorlar (ve ben de bunu yapmalarını çok seviyorum)

jared bazen öyle cümleler kuruyorki ona olan sevgim katlanıyor
zalex 364 YIL ÖNCE0YANITLA
ayseegul
Planladığı bi şeyler var Zeke'in ve bunun kötü sonuçlar doğurmasından korkuyorum. Artık içinden çıkma zamanı geldi, Sam toparlandı ama sürekli bunu bahane edip yukarıda da bahsedildiği gibi Dean'i en zayıf noktasından yakalıyor. Böyle yapması da güvenip güvenmeme ikileminde bırakıyor, umarım kötü bir sonuç çıkmaz ortaya.
Ellerine sağlık, teşekkürler çeviri için Emoji
ayseegul 804 YIL ÖNCE0YANITLA
Mishafect
sam saftirik felan değil çevirinize kurban Emoji
Mishafect 294 YIL ÖNCE0YANITLA
aryemu§
Zeke'nin ne olduğunu henüz çözemeyenlerdenim. İlk geldiği bölümden beri tam ısınamadım. Sam'i özledik. Gerçek Sam'i. Bu arada Padalecki'nin Luci, Sam, Zeke karakterlerini yansıtması büük oyunculuk gerektiriyor. Helal olsun.

.... ve çeviri için teşekkür. Emoji
aryemu§ 494 YIL ÖNCE0YANITLA