KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

8.Sezonda Jeremy Carver, Sam'i kötüye doğruya itiyor mu?

spnturkey Ekip

TARTIŞMALAR & TEORİLER

5 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
bangbang
sam ve dean defalarca ölüp geri geldiler ve her seferinde birbirlerini geri getirmek için uğraştılar ve yine her seferinde daha büyük bir dertle uğraşmak zorunda kaldılar. Sam in normal hayata olan düşkünlüğü belki de bu gidişi kabullenmesi gerektiğini artık normal hayata dönmesi gerektiğini hissettirmiş olabilir ve bu boşlukta amelia yı bulmuş onun sevgisine sığınmıştır. yani dean arafa gittikten sonra samin onu aramaması için başka bir neden göremiyorum ben.
fakat bu jeremy dediğimiz amcacım sam in amelia ile olan geçmiş hikayesini hala devam ettiriyor belki ilginç bir şey de çıkarabilir buradan sonuçta 8. sezon bölümlerine bakarak söyleyebilirim ki adamda çok iyi bir yaratıcılık var
bangbang 35 YIL ÖNCE1YANITLA
Deanlover
Şimdi Sam'i destekleyenler normal hayat istemesinin çok doğal olduğunu falan düşünüyordur belki.ama Sam kendi hayatını her seferinde olduğu gibi inkar ediyor.kötüye doğru ittiği aşikar.sezonun başından beri Dean'e karşı, avcılığa karşı hep önyargılıydı(her zaman olduğu gibi).Dean'ni araftan kurtarmak için herhangi bir şey yapmadı , telefonları kapattı.ve bunu daha önce de yaşadı neler olacağını biliyor.Sam'in Dean'e olan sevgisini kardeşlik duygusunu çok seviyorum ama bunu beli etmeli.Martin'e de Benny'i takip etmesinin sırf Dean' söylediği şeyi yapmak için olduğunu düşünüyorum.sonuç olarak Sam kötüye gidiyor.inş doğru yolu bulur.fikirlerim bunlar Emoji
Deanlover 25 YIL ÖNCE1YANITLA
zalex
sam'in çürük elma olduğu konusuna hala katılmıyorum. sam'le ilgili hep o kavga sahnesi söyleniyor. ama o sahnenin başını hatırlayın. dean bu ucube olayını tekrar açınca o kavga başlıyor.

dean bu ucubelik konusunda sam'e karşı (hemde ilk bölümden bugüne kadar) çok acımasız oldu. şaka yollu bile olsa bu ucube kelimesinin geçtiği sahnelerde sadece mimiklerle bile olsa sam'in tepkisine bir bakın. sam bu konuda gerçekten çok hassas ve müthiş bir rahatsızlık duyuyor.

orda dean bu kelimeyi kullanana kadar sam sadece ona liliti öldürebileceklerini anlatmaya çabalıyor.ama ucube kelimesi yine geçince kavga başlıyor. ama sonrasında ruby ile giderken bile pişman olup dean'i arıyor ama dean'in değil ,aptal meleklerin mesajını dean sanarak dinliyor ve orda ipler kopuyor (kaldıki o mesajdada yine sam'in ucubeliği üzerine bir sürü şey söyleniyor) ama bu kısmı kimse hatırlamıyor nedense

bu sezon sam'in dean'i aramaması meselesine gelince. aynen katılıyorum ve her seferinde o yüzden jeremy carver'dan nefret ediyorum diye yazıyorum. bu yazdığı saçma sapan şey dizinin ana olayına (kardeşlik ve aile bağı) ters düşüyor . TEMELDEN YANLIŞ. bize 7 yıldır kardeşlerin ne pahasına olursa olsun birbirlerinden vazgeçmeyecekleri anlatıldı. madem 7 yıldan sonra yazacak birşey bulamıyor. çekilip gitsin. ANA KAREKTERLERİ MAHVETMEDEN yeni açılımlar yapacak birini bulur kripke elbet

birde dean yaptığını sırf bencillik olarak görmüyorum. o yüzden özellikle FARKLI BİR AÇIDAN BAKTIĞIMIZDA diye büyük harfle yazdım. tabiki fedakarlık var.
zalex 365 YIL ÖNCE1YANITLA
Marla
Farklı açı kısmından benim çıkardığım anlam farklıydı seninkinden bakış açısı farkı demekki Emoji Şimdi yorumu tekrar okuyunca farkına vardım.

Aslında Sam'in mevzusu hariç aynı düşünüyoruz. Bu ucube olayında Dean elbette suçsuz değil ama bu benim bakış açımdan Dean'i öldürme noktasına gelecek kadar boğazını sıkmak için de bir sebep değil. Emoji

Aynı fikirdeyim. Jeremy carver'in gelmesi aslında 6 ve yediye nazaran iyi oldu ama Şu Sam'in
Amelia ile olan ilişkisi çok gereksiz. Carver'in çuvalladığı nokta burası oldu bence Emoji
Marla 365 YIL ÖNCE1YANITLA
Acentr
Pardon canım ama dean herhangi bi tercih yapmış değilki şuan... Evet samyyle tartışıyolar benyy için ama bu bi tercih değil fikir anlaşmazlıgıdır... Eğer bi seçim yapması gerekse dean eminimki samyden vazgeçmez çünkü dost her zaman kazanılır ama kardeş gittimi yerine yenisi koyulmaz bunu dean bilicek yaşda kardeşini asla bu denli gözden çıkarmaz ki zaten şuanda bi seçim durumuda yok umarım olmazda hiç bi zaman... Gerçi samyy yüzünden olamıcak bişide değil ama öyle bişi olursa eminim dean samyye kızdıgı için benyyi seçer anca başkaları tarafından kardeşinmi arkadaşınmı denirse dean samyyi seçer samyynin seçime zorlamasıyla değil.. Bu arada bi abiyi kardeşinden vazgeçemiyo diye yargılayamayız çünkü abi yada abla olmakla kardeş olmak arasında öyle bi fark vardır ki istesekde başka bişeye ayak uyduramayız... Dean yoklugunda samyynin ayakda kalamadıgını görürken elinden tutmamazlık yaparsa bu onun alışık oldugumuz abiligine ters bi durum olur...Kaldıki normal hayat diye tuttursada deanın elinin olmadıgı bi hayatta samyyde mutlu olamaz.. Kolaysaa dean ondan uzak dursun o hayatını yaşasın diye bakalım nolucak sen sanıyomusunki samyy deanı özlemicek kendisini bi şekilde deanın yanında bulmucak.. O ikisi annesinin babasız birbirlerine tutunarak büyümüşler naparlarsa yapsınlar birbirleri olmadan ayakda kalamazlar bunu en iyi görende dean şuanda... Eğer samy olmasa dean yaşadıgı hayata tahammül edemezz ve eğer dean olmasa samyyde bulundugu hayatta çok fazla yaşayamaz o ikisi birbirlerinin yaşam kaynagı gibi bişi bana göre..
Acentr 105 YIL ÖNCE1YANITLA
fatma12
ne var bilmiyorum ama Sam in yolu yol değil diziden soğuttu ya resmen diziden soğuttu.aramamış ben buna çok takıldım Carver ne yaptı anlamadım bu dizide herkes kardeşliklerini severdi bunların kardeşliği olmadıktan sorna ne ediyim ben şeytanları olayları.
fatma12 44 YIL ÖNCE1YANITLA
winchis
Sam zaten birinci sezonda da normal bir hayat istiyordu ve sırf önce annesi ve jessica'nın intikamı, sonra babasının intikamı, sonra dean cehenneme gittiğinde lilith'i öldürme isteği. bu sezon da dean purgatory'deyken normal bir hayat yaşamış olması kötü birşey değil ki. Ama benim tek anlamadığım Dean'in ona anlayış göstermemesi, Sam 5.sezon finalinde cehenneme gitmeden önce hatırlarsanız normal bir hayat yaşamasını istemişti ama Dean Sam'den bunu hiç bir zaman istemedi. Aslında bana göre bu sezon Sam'i değil de daha çok Dean'i kötü kullanmış. eğer Cass&Dean ilişkisi Sam&Dean ilişkisinden daha güçlü olursa bu dizi tadını bırakır. Dizinin zaten esas konusu WİNCHESTER ailesi, Castiel sevilen bir karakter tamam bende seviyorum ama Jeremy Cas&Dean ilişkisini daha yoğun yapmaya çalışıyor. Ayrıca Sam tamam Dean'i dinlemediği zamanlar olmuştur ama Dean ailesine düşkün birisi asla kardeşini bir vampire tercih etmezdi, senarist biraz orada kafa karıştırıyor. Bu yüzden bana göre bu sezon kötü karakter Dean gibi.
winchis 45 YIL ÖNCE1YANITLA
Marla
Jeremy carver yapması gerekeni yapıyor. Bu dizi başka türlü yürümez çünkü. Klasik tablodur. Kardeşler bozuşur, sonra toparlarlar. Birlikte büyük kötüyü alt ederler. Yaşasın Winchesterlar ! Emoji

Bağlılık konusunda çürük elma da küçük winchester olduğu için, günah keçisi hırkasını giymek ona kalıyor. Zira böyle bir şeyi Dean yapmaya başladığı zaman SPN'ye ne olmuş ya diyecektir herkes. Emoji
Marla 365 YIL ÖNCE0YANITLA
deansbaby
Sam başından beri istemiyordu bu hayatı evet doğru. Dean'i hiç aramaması ve avcılığı bırakması falan bunun en büyük kanıtları zaten. Tamam hadi avcı olmak istemiyor bıraktı. Amelia ile yeni bir hayata başladı ne zamandır istediği bir hayata. Ama dean'i aramaya kalkışmaması Sam'in yavaş yavaş o aile bağlarından koptuğunu gösteriyor gibi. Eskiden Dean'in gittiğini kabullenemiyordu. Ama artık kabulleniyor. Zaten hiç istemedi Dean ile yola çıkıp avlanmayı. Jeremy'e gelirsek bencede o şova biraz gerçekçilik kattı. Baştan beri varolan bir şeyi su yüzüne çıkardı bence. Sam artık gerçek yüzünü göstermeye başladı. Bu beni ne kadar üzsede benim düşündüğüm bu.
deansbaby 55 YIL ÖNCE0YANITLA
Marla
Şimdi şöyle diyeyim Dean Sam'i bu olayın içine soktu görüşüne tam anlamıyla katılmıyorum. evet Sam'den yardım istedi ancak 1. bölüm sonunda Sam Jess'e geri döndüğünde gidemezsin gibi bir yaklaşımı olmadı. Sam'in bu işin içinde yer almasının en büyük sebebi 2. sezon finaline kadar Jess'in ve annesinin katilini bulup intikam almaktı. Bunu Dean'in bencilliği olarak görmüyorum.

Gelelim Dean'in Sam için ruhunu satmasına evet haklısınız
burda bir bencillik söz konusu. Ancak ben bunu BAĞIMLILIK olarak nitelendirmiyorum. Daha çok Dean deki olağanüstü ve hastalıklı sorumluluk bilincidir bu benim nazarımda. Şöyleki Babası Dean'e "kardeşini hemen dışarı çıkarmalısın Dean.Git " diye bağırdığından beri Dean bunu en büyük sorumluluğu olarak görüyor ki bizzat Dean'in ağzından bunu duyduk. Çünkü bu adam öyle yetiştirilmiş. Keza Cass konusunda da öyle olmuştu. Cass'i kendi sorumluluğunda hissettiği için neler yaptı Dean hatırlayalım. Bu bence bağımlılıktan çok dean'in kim olduğu yetiştiriliş tarzı ve karakteri ile ilgili bir şey.

Ayrıca Dean birinci Sezonda Sam'in bulduğu Ripper'ı kullanan adam sayesinde ölümden dönmüştü. Babası onun için ruhunu sattı. Zaten yaşaması gerektiğini düşünmüyordu. Sam'in yaşaması için ruhunu sattı çünkü Sam'in kendisinin aksine normal bir hayat yaşamaya daha yakın olduğunu düşünüyordu diye düşünüyorum. Burda bir bencillik var evet bir parça ama büyük ölçüde bir FEDAKARLIK ve sorumluluk bilinci de var. Adam ruhunu sattıktan sonra 1 yıl yaşayacağını bilerek girişti bu işe. Bunu Sam'sizliğe dayanamayacağı içinde yaptı evet ama en büyük neden bu değildi. Yani bu ruhunu satma olayını saf bencillik olarak değerlendirmek Dean Winchester'a büyük haksızlıktır.

Sam'in 3. sezonda avcı olarak devam etmesinin sebebi de ağabeyini kurtarmaktı. Dean ona defalarca bunu yapmamasını yaparsa yine kendisinin öleceğini söylemesine rağmen Sam bunu seçti ki bu bence müthiş bir şey.

Yeri geldiğinde Sam de ağabeyi için ruhunun önerdi. Bu da deanin yaptığıyla aynı. Bencillik mi evet ama saf bencillik mi? hayır. Hem aile söz konusu olunca hangimiz bencil davranmayız ki ? Ki bizimkilerin en zayıf noktası aileleri.


4. sezonda Sam başlarda Lilith'i öldürmek istiyordu çünkü Ağabeeyinin intikamını almak istedi. Başlarda kıyamet geyiği yoktu hatırlatırım. Kıyamet olayı dillerde dolanmaya başladığında Sam kibre kapıldı.Ağbeyinin intikamı için girdiği yolda amacından saptı Ve ağabeyinin boğazına yapıştı. İşte bu bağlamda ben Sam'e kimse kusura bakmasın ama çürük elma derim. ;Çünkü o sahnenin ne ruby'le ne de Lilith'le alakası vardı.

Burdan şu anlam çıkmasın kıyamet ve ruby olayı için sam'i suçlamıyorum. Çünkü kıyamet şeytanların ve meleklerin el birliği ile yaptığı şeydir ve %100 onların pisliğidir.

Sam'î ben epey severim. ama bu ona kızmama engel değil. Yeri geldiğinde Dean'e de sövmüşlüğüm vardır misal verecek olursam : Michael'a evet demeyi düşündüğü zaman. Cass onu bir güzel patakladığında içimin yağları erimedi değil. Ama dediğim gibi 4. sezon finalindeki o boğazına yapışma sahnesinin Ruby ve diğerleri ile ilgisi yok. Zaten öyle olmuş olsaydı Dean bunu kolaylıkla afedebilirdi Sam kandırıldığı için.

Apple pie life muhabbetine gelince Dean'in şu an sorguladığı durum neden hayatını yaşadın Sam değil. Neden beni aramadın Sam sorsudur. Sam bu hayatı 6. sezonda ruhunu geri kazandığında isteseydi ben ona eyvallah derdim ve abes durmazdı ama 8. sezonda bunun olması komik ve gereksiz. Bizim 7 sezondur izlediğimiz Sam bu değildi. Dean esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğunda hadi ben herşeyi bırakayım kafasında bir karakter olarak görmüyorum Sam'i.

.

Ama son paragrafınıza kesinlikle katılıyorum. Bu dizinin karakterleri çok gerçek çünkü hatada olsa doğru bildiklerini yaptılar ve hep iyi niyetliydiler. Bu da onları bizlerden biri yapıyor ve bu diziyi tapılası kılıyor. SPN de kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Ve biz onları bu halleri ile seviyoruz. Emoji Emoji
Marla 365 YIL ÖNCE0YANITLA
River
bu düşünceler içerisinde izlemiştim ama eskisi gibi hâlâ Dean ile birlikte mücadele ediyorsa. Benny konusunda ise Martin'den gözünü ayırmamasını istiyorsa bence bir nevi Dean'i korumak için yapıyor. Onunda aynı olayı yaşamasını istemiyor yaratıklar konusunda tıpkı kendisinin Ruby ile başından geçen tatsız olayı gibi. Ya da ben çok fazla toz pembe düşünüyorum bu konuda. Emoji
River 565 YIL ÖNCE0YANITLA
sinemgfb
Bence jeremy bu sezon supernatural takımının yaptığı en iyi transfer..
Hele o moussa sow rövaşatası tadındaki hunter heroici bölümü bence bunun en güzel kanıtıdır.
Devamı gelecektir gençler.. Başından beri söylüyorum adam diziye realite kattı.
Bütün başlarından geçenlerden sonra aynı sam ve dean ı beklemeyin zaten, evet kişilikler değişmez tabi ama artık biraz daha olgun düşünüyorlar en azından. Karakteristik özelliklere baktığında en büyük değişimin dean de yaşandığı zaten aşikar. Olay da zaten bu, olması gereken de tam olarak buydu bence.
Sam in aslında dizinin başından beri kötü kardeş olarak gösterilmesinden sonra jeremy için sam i kötü biri yapmaya çalışıyor demen de sanki jeremy ye haksızlık gibi geliyor başkan..
sinemgfb 755 YIL ÖNCE0YANITLA
Spn1905
Kötü karakter derken, hani kedi normal hayatını yaşaması neden kötülük olsun ki ? Emoji
Sam başından beri istemiyordu zaten bu hayatı. İlk bölümde de Dean sayesinde dönmüştü aile mesleğine , değişen bir şey yok bence
Spn1905 905 YIL ÖNCE0YANITLA
MerveS
bence Sam i değilde Dean i kötüye sürüklüyor Carver. Sam her zaman bu hayattan kopuktu çünkü olmasını istediği hayatı yaşamaya çalışıyordu sürekli. her fırsatını bulduğunda kaçtı başka yerlere sığındı. bu hep yaptığı bir şeydi yani yeni olan bir şey değil. kendince haklı sebeplerle bunu yapıyor ve bundan sonrada böyle bir fırsat bulsa yine anı şeyi yapar gibi geliyor...
MerveS 595 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
ben aynen böyle düşünüyorum

eric kripke bu karekterleri yaratırken ikisini her konuda aynı düşünen hata yapmayan karekterler olarak yaratmadı. sadece sam değil dean'de hatalr yaptı(ayrıntı isteyen olursa tek tek verebilirim)

ama kripke ne olursa olsun en sonunda hep kardeş bağlılığını ortaya çıkarıyordu(en barizi sam'in yaptığı en büyük hata lilithi öldürmesiydi. orda bile dean'le kavga edip gittikten sonra yinede yolda pişman olup dean'i aradı ama ne yazıkki dean'in bıraktığı değil meleklerin bıraktığı mesajı dinleyebildi

jarver denen adam ise tan bir dean&cass hayranı.adam dizinin esas konusunu bile anlamamışki senaryosuna karışıyor.bu dizi WİNCHESTER KARDEŞİLERİN BAĞLILIĞI ÜZERİNE KURULMUŞ ARA KISIMLARADA YARATIKLAR SERPİŞTİRİLMİŞ BİR DİZİDİR.

Çok uzun oldu özür dilerim ama. son bir şey. 8. sezon başladığından beri dizinin başındaki kardeşlik bağının 1/1000'de birini hisseden varmı. şahsen ben hiç hissedemiyorum.

izlemeye hep devam edeceğim ama o harika ötesi kardeşlik bağı olmayınca cass çok komikmiş, kanatları harikaymış, gözlerine muhteşem efekt yapılmış banane
zalex 365 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
carver bu dizide kaldığı sürece sam karekteri daha çok uzun süre düşüncesiz, kötü kardeş olacak ne yazıkki. bu konuda tek ümidim jared'ın müdahale etmesi. bu şansı varmı bilmiyorum ama

birşey merak ediyorum. şimdiye kadar hangi konu olursa olsun her iki kardeşinde yaptıklarında kendilerine göre bir mantıkları vardı. carver, sam'in dean'i aramadan vazgeçmesi için neden bir mantık kurmadı. yada neden böyle bir saçmalığı senaryoya ekleme gereği duydu.

SADECE kardeşlere bir tartışma konusu yaratacaksa sam'in normal hayat yaşamak istemesi yapsaydı bu 9 bölümde bir kayıp olurmuydu, olmazmıydı.?????

( böyle olsa en azından herzamanki gibi ikiside kendi açısından haklı olurdu )
zalex 365 YIL ÖNCE0YANITLA
Acentr
Bana kalırsa bu tam olarak kötüye çevirmek değil.. Yani samyyi tanıdıgımızdan beri normal hayata bi özenmesi vardı zaten bu yeni bişi değildi bunun dışında benyye takmış durumda oda rubyle yaşadıgı deneyimden sonra normal yani tutupda adam vampir günün birinde seni ya öldürür yada vampir yapar ama canın sağolsun abicim diyip deanın sırtını sıvazlıcak hali yoktu elbetteki bu konuda tepkisini belli edicekti..Ayriyetten geçmişi gösterdiklerinde samynin ben sanki deanı özlüyomuş yoklugunu çekiyomuş ameliayada bu yüzden tutunuyomuş gibi hissediyorum..Özellikle geçen bölümde bunu daha çok hissettim çünkü amelianın babasıyla konuşmalarında deana atıfta bulunuldu ve amelianın babası sen neyden kaçıyosun kızıma neden tutunuyosun filan dedi yani sevmekten bahsetmediler burda adam resmen kızım seni sıgınak olarak görüyo ama nedeni belli peki sen niye kızımı sıgınak yaptın kendine diye sordu burdanda anlaşıldığı üzere samyy deanın yokluguyla baş etmeye çalışırken ameliaya denk geldi ve ona tutundu bence..

Bu arada bişi farkettim..Geçen bölüm casss dizideydi ve sammynin hiç bi sorunu yoktu..Ama konu benyy olunca samyy bişiler oluyo ve buda nedense çok hoşuma gidiyo Emoji )Abisini kıskanmıyo biliyorum ama birazcık kıskançlık yapsa benyyle paylaşamadıgını gösterse fena olmaz.Abisine kardeşim diyen bi adam var birazcık kıskansın ama dimi.. Emoji
Acentr 105 YIL ÖNCE0YANITLA
zalex
bağlılık konusunda çürük elma sam olduğuna asla katılmıyorum. tam tersi sam tüm hayatı boyunca kaçtığı avcılığa sırf abisi yalnız kalmasın diye devam ediyor.bu aradada normal bir hayat yaşamak istediği için her fırsatta iğneleniyor dean tarafından.

çürük elmadan kastınız ruby olayı ise orda kendince lilith'i öldürüp dünyayı kurtarmak için dean'den ayrıldı. ki kaldıki orda bile yolda pişman olup dean'i aradı. ama aptal meleklerin mesajını dinleyebildi ancak

kardeşliğe bağlı olan değilde BAĞIMLI olan dean. tek kalmamak için önce sam'i normal hayatından koprdı (gerçi o yapmasada sam bir şekilde işin içine girecekti ama önemli olan dean'in bunu kendi bencilliğinden dolayı yapması. )

ayrıca 1x16'da hatırlarsanız dean sam'e sarı gözü öldürselerde gitmesini istemediğini söylüyor. (ki bu en sevdiğim kardeş sahnelerinden biridir) yalnız kalmak istemediği için bencilce sam'i yanında tutmaya çalışıyor

yada sam öldükten sonra onu geri döndürmeside FARKLI AÇIDAN BAKTIĞIMIZDA yine dean'in bencilliği, hatta sam öğrendiğinde dean bana kızma diyor. ( çünkü bunun kızılacak birşey olduğunu biliyor. babası aynı şeyi kendisi için yaptığında oda kızmıştı ) sam yerinde onun kişiliğinde biri için böyle bir olayın nasıl hissettireceğini düşünmüyor bile. yeterki kardeşi yanında olsun.

(daha önce bir yerde okumuştum. ölenlerimiz için değil, onları bir daha göremeyeceğimizden kendimiz için arkalarından ağlarız diye.

ama bu yazdığım sahneler yüzünden bu dizi harika ötesi bir dizidir benim için. dean'de sam'de yanlışlarıyla, doğrularıyla, bencillikleriyle, fedakarlıklarıyla bitanedir candır, winchester kardeşlerdir
zalex 365 YIL ÖNCE0YANITLA