KAYIT GİRİŞ

13. Sezon 10. Bölüm

17 Ağustos 1999

ErdiDSC Seviye 88

SERBEST KÜRSÜ

4 yıl önce - 1B okunma

Bu konunun içeriğini göremezsiniz

Sitemizde kullanıcılarımızın açmış olduğu konuları ziyaretçilere gösteremiyoruz. Bunun sebebi, büyük emekler ile oluşturulan içeriklerin bu dizi topluluğunu ileriye götürmesini istememizdir.

Lütfen bu konuyu görmek için 10 saniyenizi ayırıp aşağıdaki butonlarda herhangi birine tıklayarak ücretsiz kayıt olunuz. Kayıt olarak hem tüm içeriklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek hem de aynı diziyi izlediğiniz insanlar ile tanışabileceksiniz.

YORUMLAR
Galadriel
Bize çok anlatıldı bu hikaye, hala da anlatılıyor ama hiçbir zaman o acıyı yaşayan insanları anlayamayacağız umarım anlamak zorunda da kalmayız. Bugünlerde bu olaylardan hala ders alınmadığı ortada, Türk Milleti olarak ne yazık ki böyleyiz, illa 10 kere yapacağız ki o hatayı ders alalım. Ancak bunları değiştirmek bizim elimizde, bunun farkına varalım.

Ben bir deprem çocuğu olarak,

Sevdiklerini kaybeden ve hiç unutamayacağı acı anılar yaşayan bütün insanlara sabır diliyorum. Umarım ders alınması için bu olayların tekrarlanması gerekmez.
Galadriel 184 YIL ÖNCE7YANITLA
caytiryak
duyarlılığın için sağol erdi.. 17 Ağustos 1999 da hayatını kaybeden herkese Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım bu acı bir daha yaşanmaz.
caytiryak 204 YIL ÖNCE3YANITLA
LordMaxim
Tabi ki o gün bütün ülke için kara bir gündü. Daha 8 yaşındaydım ben o zamanlar. Gecenin en sakin belki de en huzurlu saatinde ortalık savaş alanına dönmüş, binlerce insan canından olmuş, sevdiklerinden ayrılmıştı. Günümüzde bile halen temeli sağlam olmayan inşaatlar yapılıyor. Allah göstermesin ama tekrar olursa böyle birşey daha fazla can'dan olacağımızdan eminim. Bu biz bile olabiliriz. O gün hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. Son olarak, 99 depreminde canından olan insanlara nasıl üzüldüyse bu halk keşke 23 Ekim 2011'de Van depreminde de aynı şeyi yapsalardı...
LordMaxim 294 YIL ÖNCE2YANITLA
Antidote
Duyarlılığın için teşekkürler kardeşim, hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyoruz, umarım tekrarlanmaz diyeceğim ama tekrarlanacak ve daha kötüsü olacak.Hala deniz kumu kullanan vardır diye tahmin ediyorum inşaat sektöründe, denetim diye bir şey zaten yok, parayı basan kaçak bile olsa yapıyor yapacağını. Neyse...
Antidote 344 YIL ÖNCE2YANITLA
DeansGmz
bu depremde vafat eden herkese Allah rahmet eylesin
DeansGmz 314 YIL ÖNCE2YANITLA
Hopewell
Geçen sene burada yapılan yorumları hatırlar gibiyim Emoji Küçüktüm o vakitler hatırlamıyorum depremi ama duyulanlar bile yetiyor. Ölenlerin yakınları ya da yaşayanlardan biri anlatsa dinlemeyi kaldırabileceğimi düşünmediğim bir olay. O zamanki gazete küpürlerindeki fotoğraflarda yer alan insanların yüzündeki acı kadar insanı burkan bir şey daha var mı bilmiyorum. Yaşamış olanlarda nasıl bir iz bıraktığını tahmin bile edemiyorum. Allah ülkemize bir benzerini daha yaşatmasın. Söylenecek o kadar çok şey ama hissedileni karşılayabilecek o kadar az kelime var ki. Ölenlerin yattığı yer cennet olsun , ailelerine de başsağlığı diliyorum. Duyarlılığın için sağ ol yavrucuğum.
Hopewell 574 YIL ÖNCE1YANITLA
HolyDemon
eveet 17 ağustos benim doğduğum gündü şimdi doğum günümde aklıma geliyor içim buruluyor
sesimi duyan var mı
cümlesini duyduğumda ürperiyorum
mekanları cennet olsun, ailelerine de başsağlığı diliyorum.
HolyDemon 902 YIL ÖNCE0YANITLA
Deccal#
Bunları okurken içimde bi korku oluşuyor acababugün depremi görmeden bitecekmi diye. Ve en büyük korkum ailemin ayrı ayrı yerlerde olmasıdır . Mesela ist de geçen yazın deprem oldu sarsıntı azdı evde tektim. deprem anında sevgilimle skpe den konuşuyorduk. nereye gideceğimi ne yapacagımı bilemedim panik yaşadım dışarı çıkamadım çıksa nereye gidicem ... yani ufak da olsa bi sarsıntıda bunu düşünebiliyorsam allah korusun büyükbi faleket olunca ne yapıcam .. 1999 DEPREMİNDE BEN 2 YAŞINDAYDIM kazasız belasız atlatmışız.O felakette hayatını kaybedenlerin mekanı CENNET RUHLARI ŞAD OLSUN .
Deccal# 292 YIL ÖNCE0YANITLA